• Szkoła do hymnu 2022

Społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". O godz.11.11 wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odśpiewując "Mazurka Dąbrowskiego".

• AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Janowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego o godzinie 11:11. W ten właśnie sposób nauczyciele i uczniowie zgodnie z tradycją z lat ubiegłych włączyli się w akcję „Szkoła do hymnu”, która jest organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki od 2018 roku.

• Szkolny konkurs pt. "BARWY JESIENI"

Jesień trwa, a zima tuż tuż. Nic tak nie rozgrzewa jak dobre emocje, dlatego w czwartek 27.10.2022r. w naszej szkole odbył się wyżej wspomniany konkurs.

Zadaniem uczniów było zaprojektowanie własnej stylizacji jesiennej, a następnie zaprezentować swoje oryginalne stroje z ciekawymi dodatkami ubioru nawiązującymi do obecnej pory roku.

• SZKOŁA PAMIĘTA

W tym roku nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła pamięta". Głównym jej celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej Ojczyzny, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tej akcji uczniowie klasy 8 wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Lewandowską odwiedzili mogiłę w Lucinie. Posprzątali teren wokół niej, zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć pomordowanych.

• WARSZTATY DLA DZIECI "SLIME"

Dnia 20 października 2022r. odbyły się warsztaty dla dzieci "Slime".

Celem warsztatów było zapewnienie mnóstwa zabawy oraz zadbanie o rozwój sensoryczny dzieci. Każdy miał możliwość zrobienia i ozdobienia dwóch slimów.

Dla naszych uczniów była to świetna zabawa, która skradła dziecięce serca.

• PRÓBNA EWAKUACJA

W dniu 19 października w Szkole Podstawowej w Janowie została przeprowadzona próbna ewakuacja pod czujnym okiem bryg. Krzysztofa Figurskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu.

Uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły zebrali kolejne doświadczenie szybkiego opuszczenia budynku na wypadek potencjalnego zagrożenia.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób tworzących szkołę uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Dlatego w naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy ten dzień.

13 października odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów z klasy szóstej i piątej pod czujnym okiem nauczycielek.

• WYCIECZKA DO KINA

W poniedziałek 03.10.2022r. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do kina HELIOS w Radomiu na film animowany pt. „TEDI i szmaragdowa tablica”, a także do kręgielni Split. Wyjazd dostarczył uczniom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Celem wycieczki była integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz środkach transportu. Uczniowie pełni wrażeń i emocji wrócili do szkoły myśląc już o kolejnym wyjeździe. Opiekunami wycieczki byli p. A. Kupis, p. M. Lewandowska, p. E. Figurska oraz p. G. Wolszczak.

• WYCIECZKA DO MINI ZOO W WOJCIECHOWIE

W czwartek 29 września dzieci z 1 klasy i grup przedszkolnych odwiedziły Mini Zoo w Wojciechowie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Na zakończenie dzieci piekły kiełbaski na ognisku i bawiły się na placu zabaw.

• Akcja „Sprzątanie Świata”

Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmi „Wszystkie śmieci są nasze”

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

• NARODOWE CZYTANIE BALLAD I ROMANSÓW

W dniu 12.09.2022r. w naszej szkole w ramach XI edycji Narodowego Czytania odbyło się wspólne czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.

W czytaniu brali udział uczniowie i nauczyciele klas od 0 do 8.

Środa 15.05.2024