• Pedagog

• "Być zawsze człowiekiem dla człowieka,

bez względu na rolę, jaką sie pełni w życiu."

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

WTOREK 800 - 900

CZWARTEK 1130 - 1330

PIĄTEK 1230 - 1330

Drogi Nauczycielu, Uczniu oraz Rodzicu przyjdźcie ze sprawą, z którą sami nie potraficie sobie poradzić.

Pamiętajcie natomiast że: nie posiadam czarodziejskiej różdżki, która sprawi, iż wszystkie problemy znikną,

nie twierdzę, iż będę potrafiła rozwiązać wszystkie Wasze problemy.

Natomiast mogę: Wam pomóc przemyśleć różne sprawy,

przemyśleć z Wami różne sprawy,

wspólnie z Wami opracować taki sposób działania, który będzie dla Was zadawalający.

POZYTYWNE DZIEŃ DOBRY!

Drodzy rodzice, nauczyciele a przede wszystkim uczniowie mam dla Was kilka wyzwań na nadchodzący tydzień :)

1. Powiedz każdej osobie w rodzinie co najmniej 5 pozytywnych słów/komplementów w ciągu dnia.

2. Zadzwoń do swojej koleżanki/kolegi i powiedz coś miłego.

3. Zrób rysunek - niespodziankę dla kogoś bliskiego.

4. Zapytaj swojej Mamy lub Taty w czym możesz im pomóc.

5. Zorganizuj w domu "kwadrans uśmiechu", w którym możesz opowiadać i słuchać zabawnych dowcipów.

6. Zaproś rodzinę do zabawy "naburmuszona żaba", w której wybrana osoba robi poważną minę, a reszta próbuje ją rozśmieszyć.

7. Wymyśl pozytywne wyzwanie dla kogoś z rodziny.

8. Wymień minimum 10 pozytywnych rzeczy, za które jesteś wdzięczny dziś (np. pyszny obiad, uśmiech, deser, zabawy)

9. Pomyśl co pozytywnego dla innych zrobisz jutro - i zrób to!

10. Napisz pozytywny komentarz do pedagoga szkolnego na Librusie o wykonaniu działania :)